Koncerty a autorská čtení

Milí přátelé Vily Primavesi,

je mi potěšením podat vám závěrečnou zprávu za uplynulý rok 2023, který byl pro náš spolek obdobím plným úspěchů a inspirujících okamžiků. S hrdostí mohu oznámit, že jsme úspěšně provedli 390 prohlídek pro veřejnost, což ukazuje, že zájem o naše kulturní dědictví je živější než kdy jindy.

Oblíbená koncertní série "Klasika ve Vile Primavesi", pořádaná ve spolupráci s Moravským divadlem Olomouc, obohatila naše prostory o devět vynikajících vystoupení, která přilákala milovníky klasické hudby z celého regionu. Další oblíbené autorské čtení studentů Univerzity Palackého v Olomouci poskytlo mladým talentům platformu pro sdílení jejich tvorby a myšlenek.

Přednáška Bohumila Vostala o ztvárnění britské královské rodiny českým sochařem přinesla nový pohled na spojení historie a současného umění. Divadelní hra "Osamělý mládenec v moderní společnosti" od Divadla Louise Albicastra nás všechny zaujala svým pohledem na dynamiku dnešní společnosti.

Výstava "S múzou křížem krážem" sólisty Moravského divadla Vladimíra Třebického a ročníková práce Barbory Seidlerové na téma "Secesní aranžmá květin" přinesly svěží vítr do našich aktivit a oživily historii vily novými výklady a uměleckými díly.

Nová turistická vizitka Vily Primavesi, inovované prohlídkové texty, možnost bezhotovostních plateb za prohlídky, a nové vstupenky ve formě krásných pohlednic výrazně zvýšily komfort našich návštěvníků. Speciální večerní prohlídky během Muzejní noci a snížené vstupné na Den Evropského dědictví jsme zavedli jako výraz vděku naší komunitě. A koncert u příležitosti festivalu "Olomouc Žije" dal najevo, že kultura v našem městě skutečně pulsuje.

S potěšením konstatuji, že každý z těchto kroků nám pomohl posílit naši misi uchovat a zpřístupnit secesní skvost, kterým je Vila Primavesi, široké veřejnosti. Děkujeme vám za vaši neustálou podporu a těšíme se na další rok plný kultury a společných zážitků.

S vděčností a optimistickým výhledem do budoucnosti,

Ing. Petr Honzík, Ph.D.
Předseda spolku přátel Vily Primavesi

Stručný přehled činnosti

• Historické prohlídky:
    • Provedli jsme za celý rok 390 prohlídek pro veřejnost.
  • Kulturní akce
    • 9 Koncertů: Klasika ve Vile Primavesi - ve spolpráci s Moravským divadlem Olomouc
    • Autorské čtení studentů UP Olomouc
    • Český sochař, který ztvárnil britskou královskou rodinu - odborná přednáška - Bohumil Vostal