První kroky ke kultuře

Milí přátelé Vily Primavesi,

s radostí a hrdostí vám předkládám závěrečnou zprávu za náš spolek za rok 2022, který byl plný kultury a společenské aktivity. Společně jsme uspořádali sedm nezapomenutelných akcí a koncertů, včetně oblíbené série "Klasika ve Vile Primavesi" ve spolupráci s Moravským divadlem Olomouc, která rozvibrovala stěny naší milované vily tóny velikánů klasické hudby. Autorská čtení přinesla svěží vítr do literárního světa a výstava "Mandaly – inspirace secesními motivy" představila návštěvníkům nový pohled na spojení dávného umění s moderní inspirací.

Naši činnost jsme rozšířili i mimo prostory vily, když jsme se zapojili do dvou prestižních městských akcí – Muzejní noci a Dne Evropského Dědictví, čímž jsme podpořili místní komunitu a představili naši aktivitu širší veřejnosti.

V technologické rovině jsme dosáhli dalšího milníku – vytvořili jsme detailní 3D model Vily Primavesi. Pro turisty a sběratele jsme zavedli turistické razítko, které se stalo oblíbeným suvenýrem a zároveň symbolem pro naše návštěvníky.

Díky vaší podpoře a nadšení máme za sebou období plné úspěchů a posilnění naší role v kulturním životě města. Děkujeme vám za váš neocenitelný přínos a těšíme se na další společné projekty, které nám pomohou dále rozvíjet odkaz Vily Primavesi.

S úctou a vděčností,

Ing. Petr Honzík, Ph.D.
Předseda spolku přátel Vily Primavesi

Stručný přehled činnosti

• Historické prohlídky:
    • Provedli jsme za celý rok 95 prohlídek pro veřejnost.
  • Kulturní akce
    • 3 Koncerty: Klasika ve Vile Primavesi - ve spolpráci s Moravským divadlem Olomouc
    • Autorské čtení studentů UP Olomouc
    • Vila Primavesi podle P.Hofmana - odborná přednáška